Wczytuję dane...

sera

Od jednoosobowej firmy do globalnego przedsiębiorstwa

Historia sukcesu firmy sera ma swoje początki ponad 40 lat temu: Josef Ravnak – który wówczas miał doskonałą opinię jako sprzedawca żywego pokarmu dla zwierząt akwariowych, założył swoją własną firmę w roku 1970. Na początku tworzył jednoosobową firmę a następnie, krok po kroku, rozwinął działalność do przedsiębiorstwa o wiodącej roli na rynku akwarystyki, stawów ogrodowych i terrarystyki. Dzisiaj, rodzinnie zarządzana i bogata w tradycje firma sprzedaje swoje najwyższej jakości pokarmy, produkty pielęgnacyjne oraz wyposażenie techniczne w ponad 80 krajach oraz ma swoje oddziały niemal na wszystkich kontynentach. Oprócz głównej siedziby w Heinsbergu w Niemczech, firma sera ma swoje oddziały w USA, Francji, Włoszech oraz w Czechach i Chinach. Firma zatrudnia ponad 200 pracowników na całym świecie.

Dostawca pełnego asortymentu do akwariów, stawów ogrodowych i terrariów

Pokarmy od zawsze stanowiły główny segment działalności firmy. sera zrewolucjonizowała całą branżę w latach 70-tych XX wieku, dzięki wyjątkowemu procesowi suszenia sublimacyjnego. Po raz pierwszy stało się możliwe konserwowanie różnorodnych organizmów pokarmowych, takich jak czerwone larwy komarów czy rureczniki, przy jednoczesnym optymalnym zachowaniu ich wartości odżywczych i witamin.

Różne rodzaje pokarmów sprawiły, że firma szybko stała się synonimem jakości, niezawodności i odpowiedniego odżywiania. Doskonałym przykładem jest sera Vipan. Klasyczny pokarm w płatkach znajduje się w ofercie pokarmów od roku 1972 i nadal pozostaje w gronie bestsellerów.

Katalog produktów do pielęgnacji akwariów był od zawsze rozszerzany i dopracowywany. Linie produktów do pielęgnacji wody i roślin akwariowych, jak również preparaty wspomagające chore ryby ozdobne, rozwinęły się na tyle, że można je zaliczyć do ważnych filarów firmy.

Oprócz ogromnej wiedzy o pielęgnacji akwarium, firma sera może pochwalić się również latami doświadczeń w sektorze stawów ogrodowych oraz w pielęgnacji terrarium. Pod koniec lat siedemdziesiątych została stworzona szeroka gama produktów do oczka wodnego – różnorodne pokarmy, preparaty do pielęgnacji wody i opieki nad rybami. Następnie do oferty firmy doszły produkty dla żółwi i innych gadów.

W latach 80-tych i 90-tych XX wieku, firma rozszerzyła swoją ofertę o wyposażenie techniczne, takie jak filtry, media filtracyjne, testy wody, oświetlenie oraz grzałki akwariowe.

Dzisiaj, oferta firmy obejmuje niemalże pełną gamę produktów idealnych do pielęgnacji akwariów słodkowodnych i morskich, stawów ogrodowych oraz terrariów. 

Jakość “Made in Germany”

Produkty firmy sera są bezustannie poddawane ścisłej kontroli jakościowej i zgodnościowej we własnym przyzakładowym laboratorium. Najlepszy przykład: pokarmy dla gadów i ryb ozdobnych. Na terenie zakładu firmy w Heinsbergu, różne produkty sera, takie jak pokarmy, preparaty pielęgnacyjne czy media filtracyjne, są produkowane i butelkowane lub pakowane na licznych liniach produkcyjnych, a następnie niezwłocznie wysyłane do sprzedawców. Zazwyczaj potrzeba jedynie kilku dni, by produkt z miejsca produkcji trafił do sklepu zoologicznego. Zapewnia to maksymalną świeżość oraz długi okres przydatności.

sera zapewnia jakość swojej szerokiej oferty produktów dzięki stosowaniu się do surowych zasad tzw. Dobrej Praktyki Produkcyjnej (ang. “Good Manufacturing Practice”, GMP). Zasady te są uznawane na całym świecie.

Pełnią rolę ochronną dla konsumenta, dotyczą całego procesu produkcji – od kontroli jakości surowców poprzez proces przetwarzania aż do gotowego, końcowego produktu. Doceniają to akwaryści, terraryści oraz właściciele oczek wodnych z całego świata. 

Gdzie spotykają się wiedza fachowa z doświadczeniem

Jakość, badania i doświadczenie sprawiają, że sera jest specjalistą w dziedzinie opieki nad akwarium, terrarium oraz stawem ogrodowym. W trakcie dziesiątek seminariów odbywających się zarówno we własnym centrum badań w Heinsbergu, jak i na seminariach na całym świecie, firma przekazuje bogatą wiedzę swoim partnerom handlowym. Eksperci firmy sera – Dieter Untergasser oraz Profesor Dr. Günter Schmahl – regularnie dzielą się wiedzą na temat ważnych problemów oraz ich rozwiązań.

Oprócz oferty seminariów dla wyspecjalizowanych sklepów, firma sera w porozumieniu z Verband Deutscher Vereine für Aquarien- und Terrarienkunde (VDA, Stowarzyszenie Niemieckich Klubów Akwarystów i Terrarystów) przeprowadza seminaria przeznaczone specjalnie dla lekarzy weterynarii.

Cel: zapoznać weterynarzy jeszcze lepiej z problematyką opieki i diagnostyki ryb akwariowych i stawowych. Zarówno handel jak i konsumenci na tym zyskują – poprzez lepszą ochronę zwierząt, zdrowie zwierząt oraz lepszą jakość fachowego doradztwa.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów